Naturalne olejki eteryczne dōTERRA

“... najbezpieczniejsze i najczystsze na świecie ....”

Kontakt

www.Eteryczne24.pl eteryczne24@gmail.com Warszawa
tel. 604 187 569
CENNIK

    Lotne (eteryczne) składniki olejku przedostają się przez układ oddechowy do krwiobiegu, a następnie doprowadzane są do mózgu, oraz innych narządów organizmu.
    Olejki CPTG najczęściej używane są na trzy sposoby: aromatycznie, miejscowo na skórę,  doustnie.
    Po nałożeniu olejku na skórę, jego małej wielkości cząsteczki szybko przedostają się do krwiobiegu i już po 30 sekundach rozprowadzone są po całym organizmie. 

Aromatycznie (Inhalacja, Aromaterapia)

Aromaterapia naturalnymi olejkami eterycznymi dōTERRAOto kilka metod aromaterapii:

Wdychanie odpowiednich terapeutycznych olejków eterycznych może mieć bardzo pozytywny efekt na pamięć, układ hormonalny, oraz emocje.
   
Dyfuzor: Rozpylenie olejku po pomieszczeniu za pomocą odpowiedniego dyfuzora jest bardzo efektywną metodą aromaterapii.

Dłonie: Nałóż jedną lub dwie krople olejku na dłoń, rozprowadź przez krótką chwilę po obu dłoniach a następnie zasłoń twarz i przez kilka minut wolno wdychaj.
    Chusteczka do nosa: nałóż jedną do trzech kropel na chusteczkę, ręcznik, lub poduszkę, przyłóż do twarzy i wdychaj przez kilka minut.

    Poduszka: przed snem umieść jedną lub dwie krople olejku na poduszce (osoby cierpiące na bezsenność często stosują olejek lawendy).
    Pojemnik z ciepłą wodą: Umieść jedną do trzech kropli olejku w gorącej wodzie i wdychaj. Pojemnik z wodą zostaw na noc w sypialni.
    Wentylacja: Nałóż kroplę olejku na wacik, po czym umieść go w wylocie wentylatora w pokoju lub samochodzie (w samochodzie stosuj olejki dodające energii, a nie relaksujące).

Na skórę (miejscowo)

Masaż metodą symfonii komórek tylko naturalnymi olejkami eterycznymi dōTERRA

    Po nałożeniu olejku na skórę, jego małej wielkości cząsteczki szybko przedostają się do krwiobiegu i już po 30 sekundach rozprowadzone są po całym organizmie. Oto najczęstsze zastosowania miejscowe:

    Ponieważ działanie olejków eterycznych jest bardzo silne, w niektórych przypadkach mogą one drażnić skórę. Dlatego przed nałożeniem na skórę powinno się olejek rozcieńczyć z olejem roślinnym (1 do 6 kropel oleju roślinnego na 1 kroplę olejku eterycznego).
    Najlepsze rezultaty daje olej kokosowy frakcjonowany. Można także użyć oliwy z oliwek lub innego oleju roślinnego.  Nałóż jedną do trzech kropel na miejsce występowania problemu i delikatnie wcieraj w skórę przez min. pół minuty.

    Podeszwy stóp: Pory na skórze podeszew są stosunkowo duże. Dlatego małe cząsteczki olejków eterycznych są przez nie bardzo szybko wchłaniane. Nałóż jedną do kilku kropel na podeszwy stóp i przez kilka minut wcieraj w skórę po całej powierzchni jednocześnie utrzymując ciepło (można też stopy umieścić pod rozgrzanym mokrym ręcznikiem).
   
    Dłonie: Umieść jedną do trzech kropel na dłoni i przez kilka minut pocieraj obie dłonie rozprowadzając olejek po ich powierzchni.

   Małżowiny uszne: Rozprowadzić jedną do do trzech kropel po powierzchni małżowin usznych. UWAGA: Nie wlewać olejku do wnętrza ucha!

  Okolice karku: Rozprowadzić kilka kropel i przez min. 30 sekund wcierać w kark, oraz okolice kości za uszami.

  Masaż: Rozcieńczony olejek eteryczny rozprowadzić po ramionach, karku, okolicach kręgosłupa, lub innych miejscach przed przystąpieniem do masażu. Dla lepszego efektu, nałożyć olejek na stopy i masować. 

Wewnętrznie (doustnie)

Naturalnymi olejkami eterycznymi dōTERRA

    Uwaga! Tylko olejki z symbolem normy „CPTG-Certified Pure Therapeutic Grade” (ACKT-Atestowana Czysta Klasa Terapeutyczna) posiadające oznakowanie „For dietary use” („do użytku wewnętrznego”) mogą być stosowane doustnie (większość pojedynczych i niektóre mieszanki nadają się do użytku wewnętrznego).

    Pod język: Niektóre olejki (np. olejek kadzidlany) umieszcza się wewnątrz jamy ustnej (najlepiej kroplę lub dwie pod językiem).
   
    Płukanie ust: Nalać wody do ust i umieścić w niej jedną lub dwie krople olejku. Płukać usta przez 1-3 minut, po czym połknąć (po dłuższym płukaniu woda zawiera toksyny, dlatego należy ją wypluć). Jest to część codziennej rutyny wielu użytkowników olejków eterycznych (najczęściej stosowane olejki to cytryna i mieszanka OnGuard)

    Połykanie z płynami: Do szklanki lub innego szklanego (lub ze stali nierdzewnej) pojemnika (niektóre olejki, takie jak cytryna stosowane do niszczenia toksyn w organizmie rozpuszczają plastik) nalaćSpożywanie naturalnych olejków dōTERRA wody, lub innego napoju (najlepiej nie gorącego), dodać jedną lub więcej kropli olejku.

    Kapsułki: Do pustej kapsułki organicznej (np. z ryżu) wlej kilka kropel olejku i połknij. W zależności od rodzaju kapsułki, otworzy się ona w odpowiednim miejscu przewodu pokarmowego.