Naturalne olejki eteryczne dōTERRA

“... najbezpieczniejsze i najczystsze na świecie ....”

Kontakt

www.Eteryczne24.pl eteryczne24@gmail.com Trójmiasto
tel. 604 187 569

CENNIK

DZIKA POMARAŃCZA ang. Wild Orange (Citrus sinensis) 15ml


Dzika Pomarańcza (Wild Orange)
inaczej Pomarańcza chińska oprócz cudownego zapachu ma jeszcze bardzo wiele leczniczych właściwości. Jest pomocna przy eliminowaniu stresu, uspokaja, wskazana przy przeziębieniach i grypie.

Olejek - Dzika Pomarańcza (Wild Orange)
Działania:
 
   przeciwbakteryjne
    przeciwdepresyjne
    przeciwgrzybicze
    przeciwzapalne
    antyoksydant
    antyseptyczne
    wiatropędne
    żółciopędne
    trawienne
    hipotensyjne
    środek uspokajający
    środek pobudzający
 
 Wskazania:
 choroba refluksowa przełyku, przeziębienie i grypa, depresja, zgaga, niestrawność, bóle mięśni, bóle brzucha, stres  

Stosowanie:
Odświeżacz powietrza

- Rozpyl w powietrzu za pomocą dyfuzora. Olejek dzikiej pomarańczy nie tylko ładnie pachnie, ale zabija szkodliwe bakterie i inne patogeny.
- Jeżeli nie masz dyfuzora, można dodać jedną do kilku kropel do ciepłej wody na dnie podstawka. Zimą można podstawek umieścić na lub w pobliżu kaloryfera.
- Przed lub po wizycie w toalecie dodaj jedną kroplę do wody w muszli klozetowej.
- W samochodzie (szczególnie podczas długiej podróży) dodaj jedną do kilku kropel na zawiniętej chusteczce higienicznej lub serwetce i umieść w wentylatorze (między żebrami nawiewu). Najlepiej włączyć ogrzewanie. Pamiętaj, jeżeli prowadzisz samochód i czujesz, że chce Ci się spać, nic nie pomaga lepiej od drzemki na parkingu!!! Olejek pomarańczowy nie tylko wprowadza przyjemny zapach i zabija patogeny, ale dodaje także energii i poprawia nastrój. Jest zdecydowanie lepszą alternatywą od chemicznych odświeżaczy do samochodów.

Zgaga
- Rozsmaruj jedną do kilku kropel olejku dzikiej pomarańczy na klatce piersiowej w okolicy mostka oraz w okolicach gardła (unikaj kontaktu ze skórą w dni słoneczne lub na 6 godzin przed kontaktem z promieniowaniem ultrafioletowym).
- Dodaj jedną lub dwie krople do szklanki wody i powoli połykaj.

Stres, Brak energii, Depresja
- Rozprowadź po jednej do dwóch kropel olejku dzikiej pomarańczy na powierzchni podeszwy stopy. Zapytaj konsultanta dōTerry jak w najbardziej efektywny sposób wcierać olejki eteryczne w podeszwy stóp (efektywność może wzrosnąć z 10% do 80% wchłaniania olejku do skóry).
- Rozpylaj w pomieszczeniu za pomocą dyfuzora, lub dodaj do ciepłej wody w podstawku.
- Umieść kilka kropel w wodzie w szklanej (lub ze stali nierdzewnej, unikaj plastikowych butelek) butelce spray i rozpylaj po pomieszczeniu.
- Umieść kroplę na dłoni, potrzyj obie dłonie, zasłoń nimi twarz i zaciągnij się. Powoli wypuść powietrze i powtarzaj przynajmniej 2 razy lub do momentu gdy odczujesz napływ spokoju (a jednocześnie energii).
- Umieść jedną lub dwie krople na klatce piersiowej, na skroniach, za uszami, na karku, na nadgarstkach (pamiętaj o unikaniu kontaktu ze skórą, która wystawiona będzie na promieniowanie UV w ciągu najbliższych 6 godzin).
- Umieść kilka kropel olejku na plecach, wzdłuż kręgosłupa i delikatnie wcieraj w skórę. Przy wrażliwej skórze dodaj jedną lub dwie krople frakcjonowanego olejku kokosowego (ewentualnie oleju roślinnego). Stosuj przy masażu

Dezynfekcja powierzchni
- Stosuj podobnie jak olejek cytrynowy do dezynfekcji blatów kuchennych, deski do krojenia, itp. (do ciepłej wody dolać kilka kropli olejku).
- Nanieś wodę z kilkoma kroplami olejku dzikiej pomarańczy za pomocą sprayu (butelka ze szkła lub stali nierdzewnej) na pościel i poduszkę w celu likwidacji wszelkiego rodzaju patogenów.
- Rozpylaj sprayem po kuchni, ubikacji, itp.

Kolka niemowlaka
- Po zmieszaniu z frakcjonowanym olejkiem kokosowym (lub olejem roślinnym) delikatnie wcieraj w okolice brzuszka niemowlaka dla sprawniejszego trawienia.

Przeziębienie i grypa

Najlepiej stosować prewencyjnie (np. przed wyjściem dzieci do szkoły), albo w początkowym etapie rozwoju grypy lub przeziębienia.
- Wcieraj jedną lub dwie krople w podeszwy stóp (najlepiej zaraz przed założeniem skarpetek i butów).
- Pij najlepiej z wodą lub innymi płynami (dodaj jedną do kilku kropel). Używaj szklanki, szklanej butelki lub pojemnika ze stali nierdzewnej (jeżeli używasz plastikowej butelki, wypij wodę w ciągu 2 godzin i nie używaj jej więcej).
- Wcieraj w kark, za uszami w ramiona i wzdłuż kręgosłupa (pamiętaj o unikaniu kontaktu ze skórą na 6 godzin przed kontaktem z promieniowaniem słonecznym lub innym zawierającym promienie UV).

(ENG) Cold-pressed from the orange peel, wild orange is excellent for energizing and revitalizing. It is also commonly used as an effective tool for uplifting mood, as well as for its wonderful citrusy aroma. For aromatic, topical, or dietary use.

POWRÓT - Olejki pojedyncze