Naturalne olejki eteryczne dōTERRA

“... najbezpieczniejsze i najczystsze na świecie ....”

Kontakt

www.Eteryczne24.pl eteryczne24@gmail.com Trójmiasto
tel. 604 187 569

CENNIK

TYMIANEK eng. Thyme (Thymus vulgaris) 15ml

Tymianek (Thyme) o tym olejku wzmiankuje się w jednym z najstarszych znanych zapisów medycznych. Papirus z Eber ( datowany na XVI w przed Chrystusem ) ze starożytnego Egiptu wymienia 877 receptur, przepisów oraz zaleceń użycia olejku z Tymianku. Egipcjanie używali tego oleju do balsamowania zwłok faraonów. Olejek z Tymianku został skatalogowany w „Dioskorides De Materia Medica„ z Anno Domini 78 pierwszym cieszącym się dużym autorytetem Europejskim Przewodniku Medycznym, który stał się standardem zalecającym kuracje przy pomocy uznanych leczniczych roślin przez ponad 1700 lat.

Tymianek był również wymieniany w „Medykamentach Hildegarda„ będących kompilacja wczesnej Germańskiej medycyny napisana przez wielce szanowanego Benedyktyńskiego zielarza Hildegarda z Bingen ( 1098 - 1179 ).

Olejek - Tymianek  (Thyme)Wskazania:
Wszelkie choroby infekcyjne, np. bóle gardła, sercowo-naczyniowe, choroba Alzheimera, zapalenie wątroby,    olejek ten jest używany do zwalczania bakterii wywołujących wąglika (anthrax), chroni wątrobę  

Zastosowanie:
Przeciwdziała procesom starzenia, w niezwykle silny sposób zabija mikroby, jest anty-grzybiczy, anty-wirusowy i anty-pasożytniczy, antyseptyczny, jest bogaty w fenylopropanoidy, zawiera tymol, wzmacniający system odpornościowy, wspomaga naturalne systemy obronne organizmu, silnie odmładza organy wewnętrzne. 


Jak stosować:

- Mieszamy 1 część olejku z 4 częściami olejku bazowego ( jeśli nie mamy to z bardzo     czystym i dobrym olejem warzywnym ) i dajemy 1-2 krople na wybrane miejsca,
- Stosujemy na czakry oraz punkty Vita Flex,
- Rozpylamy w otoczeniu, w którym przebywamy,
- Używamy jako dietetyczny dodatek do pożywienia oraz stosujemy jako doskonałą aromatyczna i niezwykle zdrową przyprawę do posiłków ( 1 krople po zakończeniu gotowania, czy smażenia ). Należy do najbardziej popularnych przypraw w kuchni śródziemnomorskiej. Doskonale nadaje się do potraw tłustych i ciężkostrawnych, gęstych zup (grochowa, fasolowa, ziemniaczana, kapuśniak) oraz sosów, poprawia smak pieczonej wołowiny, drobiu, baraniny, dziczyzny oraz bigosu. Dodaje się do zup, surówek, marynat i wędzonych mięs. Świetnie się komponuje z pizza serem i warzywami.

Wpływ aromatu:
sama jego nazwa oznacza, dzielny i bohaterski, tak więc nawet legiony rzymskie używały go, aby wzmocnić odwagę w czasie słynnych kampanii rzymskich, jego zapach jest niezwykle dobroczynny dla wszystkich zmęczonych, czy też wyczerpanych chorobą. Pozwala im przezwyciężyć to zmęczenie, wyczerpanie i osłabienie.

Uwagi:
     Kobiety w ciąży użycie olejku powinny skonsultować z lekarzem.
    Zawsze przed zastosowaniem na skórę - rozcieńczyć !
    Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.  

(ENG) Lemongrass has long been used in Asian and Caribbean cooking due to its subtle lemony flavor and aroma. It has been found to support healthy digestion, and soothe aching muscles. For topical, aromatic or dietary use.

POWRÓT - Olejki pojedyncze