Naturalne olejki eteryczne dōTERRA

“... najbezpieczniejsze i najczystsze na świecie ....”

Kontakt

www.Eteryczne24.pl eteryczne24@gmail.com Trójmiasto
tel. 604 187 569

CENNIK

LAWENDA eng. Lavender (Lavandula angustifolia) 15ml


Lawenda (Lavender)
francuski naukowiec, chemik Rene M. Gatefosse był odkrywcą właściwości lawendy jako środka pomagającego w regeneracji tkanek i przyspieszającego gojenie ran (osobiście zastosował go u siebie kiedy się poparzył w laboratorium w czasie pracy). Dzisiaj Lawenda jest jedną ze znaczących substancji w grupie podstawowych olejków i figuruje na brytyjskiej liście farmaceutycznej jako ważny lek.


Olejek - Lavender  (Lawenda)Lawenda jest zbawienna w oczyszczaniu skaleczeń i ran, idealna w pielęgnacji skóry, przeciw łojotokowa. Oczyszcza skórę z łoju który jest idealną odżywką dla bakterii skóry. Posiada także klinicznie udowodnione działanie relaksujące. Jest doskonała przy wszelkich poparzeniach - rany się goją bez śladu blizny. Powstrzymuje nowotwory piersi oraz leczy alergie.

Działanie
:
antyseptyczne, przeciwbakteryjne, przeciwbólowe, przeciwnowotworowe, przeciwdziała drgawkom, konwulsjom, nadmiernemu pobudzeniu, uspokaja.

Wskazania:
poparzenia (odbudowywanie i odnowienie komórek), poparzenia słoneczne, także i ust,  łupież, wypadanie włosów, alergie, drgawki, konwulsje, opryszczka, bóle głowy,  niestrawność, bezsenność, nadciśnienie, łagodzenie skutków menopauzy, mdłości, zapalenie żył, guzy, napięcie przedmiesiączkowe, zmniejszanie blizn, a często całkowite ich usunięcie, choroby skóry jak np. trądzik, zapalenie skóry, egzema, łuszczyca, wysypki, rozstępy skóry, cellulitis, olejek z Lawendy jest doskonały do oczyszczania ran, stłuczeń, siniaków i wszelkich podrażnień skóry, nowotwory piersi !
 

Zastosowanie
:
Olejek ten jest naprawdę uniwersalny - posiada wiele różnorakich zastosowań.
Pomaga w artretyzmie, zapaleniu stawów, astmie, zapaleniu oskrzeli, konwulsyjnych drgawkach, depresji, bólu ucha, palpitacji serca, nadciśnieniu, swędzeniu skóry spowodowanemu alergią na pożywienie, ukąszeniu owadów, zapaleniu krtani, napięciu nerwowym, infekcji układu oddechowego, reumatyzmie i infekcji gardła oraz alergii.
Zastosowanie olejku eterycznego lawendy

Właściwości relaksujące i uspokajające
Badania pacjentów oczekujących na wizytę u stomatologa pokazały, że zapach lawendy znacznie redukuje uczucie niepokoju.
W niektórych szpitalach używa się dyfuzorów do rozpylania olejku eterycznego lawendy. Wpływa to uspokajająco zarówno na pacjentów jak i personel. Wielu pacjentów przestało także przyjmować środki nasenne.
- Do dyfuzora dodaj 3 do 5 kropel olejku eterycznego lawendy i włącz na 20 do 60 minut.
- Kroplę lub kilka olejku lawendy rozetrzyj po dłoniach, przyłóż zamknięte dłonie do twarzy i spokojnie oddychaj przez 1 do kilku minut.
- Podaj do powąchania olejek lawendy poddenerwowanemu dziecku. Wielu rodziców (łącznie z autorem tego artykułu) uważa tę prostą metodę za efektywną w 100%.
- Posmarować podeszwy kilkoma kroplami olejku lawendy.

Środek nasenny
…bez substancji uzależniających i efektów ubocznych!
Wielu użytkowników olejku eterycznego lawendy oznaczonego „ACKT- Atestowaną Czystą Klasą Terapeutyczną”, którzy od lat skarżyli się na problemy z zaśnięciem, odnotowało natychmiastową poprawę już po pierwszym zastosowaniu tego naturalnego środka.
- Do dyfuzora dodaj 3 lub więcej kropel olejku eterycznego lawendy i włącz na 20 do 60 minut w sypialni.
- Kroplę lub kilka olejku lawendy rozetrzyj po dłoniach, przyłóż zamknięte dłonie do twarzy i oddychaj przed położeniem się do łóżka.
- Przed pójściem spać, umieść kroplę olejku lawendy na poduszce.
- Posmaruj podeszwy stóp kilkoma kroplami olejku przed spaniem.

Poparzenia
…także oparzenie słoneczne
- Kropla (lub więcej, jeśli potrzeba) olejku eterycznego lawendy posiadającego ACKT- Atest Czystej Klasy Terapeutycznej na miejsce poparzenia.
- Kilka kropli olejku z lawendy zmieszanego z olejkiem eterycznym mięty pieprzowej rozsmarować w miejscu oparzenia słonecznego. Powtarzać co 2 godziny.

Uszkodzenia skóry
…takie jak drobne skaleczenia, ukąszenia owadów, itp.
Łagodzi ból, oraz swędzenie i pomaga w gojeniu.
- Stosować miejscowo (zwykle wystarczy jedna kropla).

Układ trawienny
Niektórzy używają olejku eterycznego lawendy do usuwania bólu brzucha, mdłości, rozwolnienia, itp.
- Olejek eteryczny lawendy posiadający ACKT- Atest Czystej Klasy Terapeutycznej może być używany doustnie.

Olejek eteryczny lawendy posiadający ACKT- Atest Czystej Klasy
Terapeutycznej może być używany zarówno miejscowo jak i doustnie. Można go także rozpylić w powietrzu za pomocą dyfuzora (mniej efektywna, lecz tańsza metoda: dodać kroplę do wody i rozpylać spryskiwaczem do kwiatów).

Jak stosować:
Rozcieńczony stosować na wybrane miejsca w zależności od potrzeb smarując, nacierając, masując.
Używamy zamiast dezodorantu (kosmetyki są bardzo szkodliwe, co zostało wielokrotnie naukowo dowiedzione).
W czystej postaci dodajemy do jedzenia i picia jako dodatek dietetyczny tzw. suplement.

Uwagi:
W kresie ciąży, przyjmowania leków, zanim użyjesz olejku skontaktuj się z lekarzem.
Ogólnie olejek bezpieczny dla dzieci powyżej 2 lat.

Wpływ aromatu:
Uspokaja, relaksuje, równoważy fizycznie i emocjonalnie.

Olejki towarzyszące:
Większość olejków, a szczególnie cytrusowe, rumianek, szałwia, geranium.

(ENG) Our most popular oil, lavender has been cherished for its unmistakable aroma and its therapeutic properties for thousands of years. Lavender is widely used and accepted for its calming and relaxing qualities. For topical, aromatic, or dietary use.

POWRÓT - Olejki pojedyncze