Naturalne olejki eteryczne dōTERRA

“... najbezpieczniejsze i najczystsze na świecie ....”

Kontakt

www.Eteryczne24.pl eteryczne24@gmail.com Trójmiasto
tel. 604 187 569

CENNIK

KADZIDŁO eng. Frankincense (Boswellia frereana) 15ml

Kadzidło (Frankincense) pochodzi ze średniowiecznej Francji i słowo to oznaczało "prawdziwe kadzidło, balsamiczny zapach". Był dobrze znany w czasach Chrystusa z uwagi na jego Uświęcające i Uzdrawiające Moce i był jednym z prezentów danych Chrystusowi z okazji jego urodzin od Trzech Mędrców będących Królami. Był używany do leczenia każdej znanej człowiekowi choroby i stosowany na każdą ewentualność.

Olejek - Frankincense  (Kadzidło)Frankincense w starożytnych czasach był ceniony bardziej niż złoto. I tylko ten kto posiadał wielki zasobny majątek obfitujący zyskami mógł go posiadać na własność. Dzisiejsi badacze odkryli że posiada niezwykle wysoką zawartość Półtoraterpenów, które pomagają stymulować system limbiczny mózgu (centra emocji). Równie dobrze wpływa na podwzgórze, szyszynkę i przysadkę mózgową. Podwzgórze jest głównym ośrodkiem kontrolującym gruczoły ludzkiego ciała. Kontroluje uwalnianie wielu hormonów włączając w to hormony tarczycy i hormony wzrostu. Frankincense jest teraz badany dalej i używany leczniczo w wielu szpitalach Europy. Badano i dowiedziono jego zdolności do udoskonalania produkcji ludzkiego hormonu wzrostu. 

Działanie:
wykrztuśne, silne antynowotworowe, stymulujące system immunologiczny,  antydepresyjne, anty-katarowe, przeciw astmie.

Wskazania:
astma, depresja, wrzody, wysoka zawartość półtoraterpenów jest stymulująca dla umysłu i pomaga przezwyciężyć stres, dobrze wzmacnia system obronny.
Pomaga przy alergiach, ugryzieniach (owady i węże), Bronchit, Rak, Infekcje systemu oddechowego, Dyfteryt, Bóle głowy, Krwotoki, Opryszczki, Liszaje, Nadciśnienie, Zapalenia,  Stres, Zapalenie Migdałków, Dur Brzuszny, Brodawki, Kurzajki.

Zastosowania i sposób użycia:
Nowotwór
Coraz większa rzesza osób cierpiących na choroby nowotworowe (szczególnie rak szyjki macicy, piersi, skóry, oraz prostaty) sięga po kadzidlany olejek eteryczny, a także mieszanki tego olejku z olejkami innych roślin jako pomoc w walce z tą ciężką chorobą.

Olejek kadzidlany używany jest zarówno jako wsparcie dla chemioterapii i radioterapii (pomaga np. w łagodzeniu efektów ubocznych), jak również jako alternatywa dla tych inwazyjnych i nadal kontrowersyjnych (choć powszechnie uznanych) metod.

Immunolog Mahmoud Suhail we współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Oklahomy prowadzi badania nad wpływem olejku eterycznego kadzidła na komórki rakowe.

Oto dwa cytaty doktora Suhaila z artykułu BBC z 9 lutego 2010 r. o tytule „Frankincense: Could it be a cure for cancer?” („Kadzidło: Czy może to być lekarstwo na raka?”):

Rak zaczyna się, gdy kod DNA w jądrze komórki ulega uszkodzeniu… Kadzidło zdaje się posiadać funkcję resetującą. Może ono powiadamiać komórkę o właściwym kodzie DNA.

Kadzidło oddziela „mózg” nowotworowej komórki – jądro – od „ciała” - cytoplazmy, a następnie zamyka jądro zatrzymując odtwarzanie uszkodzonych kodów DNA.
UWAGA: Osoba chorująca na nowotwór, raka i inne poważne dolegliwości powinna bezwzględnie pozostawać pod opieką specjalisty.

Skaleczenia i rany
Kadzidło dostarcza doskonałej ochrony antybakteryjnej. Dlatego olejkiem można smarować rany i skaleczenia. Zaskakująco krótki czas potrzebny do zgojenia się posmarowanych kadzidlanym olejkiem dōTerry ran pooperacyjnych u pacjentów zadziwiła niejednego lekarza.
Stosować miejscowo (najczęściej wystarczy jedna kropla, w miarę potrzeby nakładać okresowo, np. co kilka godzin).

Nastroje i złe samopoczucie, lęki, depresja
Dolegliwości związane z zaburzeniami nastroju są w Polsce traktowane coraz bardziej poważnie. Depresja jest największą przyczyną niepełnosprawności na świecie.

Już w czasach starożytnych wiedziano, że kadzidło wzmacnia i stabilizuje nastrój. Związek znajdujący się w Boswellia frereana: Incensole Acetate, uważany jest przez naukowców za bardzo skuteczny środek przeciwdepresyjny.

Do poprawienia nastroju olejek kadzidlany można stosować przez inhalację. Najlepiej do tego służy dyfuzor (nawilżacz) ultradźwiękowy. Takie (dostępne w sklepie dōTerra) urządzenie jest bardzo proste w obsłudze i ogromnie wydajne. Do jednej terapii inhalacyjnej wystarczą 3 do 5 kropel olejku eterycznego.

Można także umieścić kroplę olejku kadzidła na dłoni i szybko go rozprowadzić pocierając rękoma (wyciąg z kadzidła jest szybko wchłaniany przez skórę). Następnie objąć dłońmi nos i usta i spokojnie wdychać powietrze (najlepiej przez nos, ale można też ustami).

Olejek kadzidlany można także umieścić bezpośrednio na skórze. W ciągu kilkudziesięciu sekund przedostaje się on do krwiobiegu, a następnie do tych części mózgu, które odpowiedzialne są za nastrój.

Najlepszym miejscem do wprowadzania olejku eterycznego do organizmu przez skórę są podeszwy stóp. Wielu użytkowników olejków smaruje nimi stopy rano i wieczorem.

Uszkodzenia mózgu
Według badań prowadzonych przez Dr Davida Hilla, wyciąg z kadzidła nie tylko chroni, ale także zmniejsza neurologiczne uszkodzenia nawet u pacjentów po poważnych urazach mózgu. Oznacza to, że olejek kadzidlany pomaga w odbudowywaniu komórek mózgowych.
Codziennie rano umieścić kroplę lub kilka pod językiem, albo dodać do wody i wypić.
Można też regularnie smarować olejkiem kadzidlanym czoło lub blisko miejsca urazu.

Stany zapalne
Olejek eteryczny kadzidła hamuje wytwarzanie mediatorów pro-zapalnych w organizmie. Dlatego stosowany jest w przypadkach reumatyzmu i innych stanów zapalnych.
Stosować miejscowo i doustnie, a także poprzez inhalację.

(ENG)  Perhaps the most precious of the ancient oils, frankincense is highly sought after by modern consumers for its many uses, including relaxation, immune support, and mood enhancement. For aromatic, topical or dietary use.

POWRÓT - Olejki pojedyncze